Teknoloji

 • Ödüllü film ve dizi izlerken dikkat!
  on Mart 3, 2021 at 10:01 am

  2021 ödül sezonunun ilk büyük TV etkinliği olan Altın Küre ödül töreninin ardından siber güvenlik uzmanlarından uyarı geldi: Altın Küre ve Oscar ödüllü filmleri izleyeceğim derken, siber korsanların bu tuzağına düşmeyin! Siber suçluların kullanıcıları tuzağa düşürmek için kullandığı en popüler yemler ise sırasıyla şunlar: “The Mandalorian”, “The Queen’s Gambit”, “Ozark”

 • Pandemi ile kârı yüzde 2588 fırladı!
  on Mart 3, 2021 at 8:55 am

  Video iletişim uygulaması Zoom, pandemi ile geçen 2020 yılında ait sonuçlarını duyurdu. Buna göre toplam gelirlerini yüzde 326 artıran Zoom’un net kârı ise tamı tamına yüzde 2588 yükseldi.

 • Whatsapp’tan son dakika gizlilik sözleşmesini açıklaması!
  on Mart 3, 2021 at 8:38 am

  Whatsap gizlilik politikasını değiştiren hesaplara ne olacağı araştırılıyor. Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, 2021 yılının ilk haftasında açıkladığı gizlilik politikası değişikliği ile ilgili açıklama yaptı. Kullanıcılarının bilgilerini Facebook grup şirketleriyle paylaşacağını açıklayan Whatsapp’a tepkiler devam ediyo ancak Whatsapp geri adım atmıyor. Whatsapp, kullanıcıların teker teker Whapsapp’ı silmeye başlaması üzerine yeni bir açıklama yaptı. WhatsApp sözleşmesi maddeleri nelerdir, WhatsApp gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenler ne yapacak, hesaplar silinecek mi? Whatsapp’tan açıklama!

 • Whatsapp’tan son dakika gizlilik sözleşmesini açıklaması!
  on Mart 3, 2021 at 8:34 am

  Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, 2021 yılının ilk haftasında açıkladığı gizlilik politikası değişikliği ile ilgili açıklama yaptı. Kullanıcılarının bilgilerini Facebook grup şirketleriyle paylaşacağını açıklayan Whatsapp’a tepkiler devam ediyo ancak Whatsapp geri adım atmıyor. Whatsapp, kullanıcıların teker teker Whapsapp’ı silmeye başlaması üzerine yeni bir açıklama yaptı. WhatsApp sözleşmesi maddeleri nelerdir, WhatsApp gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenler ne yapacak, hesaplar silinecek mi? Whatsapp’tan açıklama!

 • Yerlilik yüzde 1’den yüzde 22’ye çıktı
  on Mart 3, 2021 at 7:35 am

  Netaş ve ZTE tarafından düzenlenen “Türkiye’de 5G Teknolojisi” etkinliğinde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, “2016 yılında 4.5G’yi gerçekleştirdiğimizde yerlilik oranımız yüzde 1’in altındaydı. Bugün yerlilik oranımızı yüzde 22’lere çıkardık” dedi. Etkinlikte açılışı yapılan yüksek iletişim teknolojileri merkezi N.visionLab hakkında bilgi veren Netaş CEO’su Ali Emir Eren, “N.visionLab, yakın coğrafyamızda 5G’nin inşasında da önemli bir merkez haline gelecek” diye konuştu.

 • İşte Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CMO’su
  on Mart 3, 2021 at 7:33 am

  Türkiye’nin “En Etkin 50 CMO” listesi açıklandı. Listede yer alan pazarlama yöneticilerinin 2020’de gerçekleştirdikleri çalışmalarda dijitale ayırdıkları bütçeler, pandeminin etkisiyle bir önceki yıla oranla yüzde 74 arttı. Türkiye’nin en büyük şirketlerinin pazarlama koltuğunda oturanların yüzde 48’i kadın yöneticilerden oluşurken, yüzde 26’sı ise Boğaziçi Üniversitesi mezunu.

 • Brawl Stars kapanıyor mu?
  on Mart 2, 2021 at 1:20 pm

  Brawl Stars kapanıyor mu? Sorusu merak ediliyor. Çok oyunculu bir oyun olan Brawl Stars’ın kapanacağı iddia edilmişti. Sevilen oyunun oyuncuları ‘Brawl Stars kapanıyor mu?’ Sorusuna yanıt arıyor. Peki, Brawl Stars kapanıyor mu? Supercell Brawl Stars kaldırılacak mı? İşte detaylar…

 • Whatsapp’tan son dakika gizlilik sözleşmesini açıklaması!
  on Mart 2, 2021 at 6:22 am

  Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesi değişikliği sosyal medyanın gündeminden düşmüyor! 2021 yılının ilk günlerinde 2021 senesinde gizlilik sözleşmesini değiştireceğini açıklayan Whatsapp, kullanıcılarının tepkisini çekmiş olsa da kararından dönmedi. Whatsapp’tan çok konuşulan gizlilik sözleşmesine ilişkin yeni bir açıklama geldi! WhatsApp sözleşmesi maddeleri nelerdir, hesaplar silinecek mi? WhatsApp gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenler ne yapacak?

 • Huawei’nin Mali İşler Direktörü’nün davası Kanada’da başladı
  on Mart 1, 2021 at 7:45 pm

  Kanada’da 2018’de tutuklanan Çinli teknoloji devi Huawei’nin sahibi Rın Cıngfey’nin kızı ve şirketin Mali İşler Direktörü (CFO) Mıng Vancou’nun ABD’ye iadesinin ele alınacağı duruşmalar başladı.

 • Bu ay son! Cezası 2 milyon TL!
  on Mart 1, 2021 at 10:57 am

  Eczaneler, diş hekimleri, tıp merkezleri, psikologlar, özel muayenehaneler, laboratuvarlar ve diyetisyenler için VERBİS’e kayıt süresi bu ay sonunda dolacak. 31 Mart’a kadar kayıt işlemlerini yaptırmayanları 1 milyon 966 bin TL’ye varan idari para cezaları bekliyor.

 • Boğaziçi’nden Mafia’ya yatırım!
  on Mart 1, 2021 at 10:00 am

  Şans ve yetenek temelli ‘hybrid casual’ oyunlar geliştiren Mafia Games, uluslararası pazarlarda ölçeklenebilen teknolojilere yatırım yapan Boğaziçi Ventures’tan Mafia Games’e 3 milyon TL yatırım aldı.

 • GAFAM ne kadar büyük?
  on Mart 1, 2021 at 9:55 am

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç’un “Dünya GAFAM’dan büyüktür” ifadelerini kullandığı, Google, Amazon, Facebook, Apple, Microsoft (kısaca GAFAM) ne kadar büyük? İşte değerleri, gelirleri ve kârları…

 • Whatsapp’tan son dakika gizlilik sözleşmesini açıklaması!
  on Mart 1, 2021 at 7:51 am

  Kullanıcılarının kişisel bilgilerini Facebook grup şirketleriyle paylaşmanın önünü açan Whatsapp gizlilik sözleşmesi değişikliğine tepkiler devam ediyor. Whatsapp’tan çok konuşulan gizlilik sözleşmesine ilişkin yeni bir açıklama geldi! Whatsapp kullanıcıların hesaplarını silmeye başlaması Whatsapp’a geri adım attıramadı. Peki, WhatsApp sözleşmesi maddeleri nelerdir, hesaplar silinecek mi? WhatsApp gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenler ne yapacak?

 • Türk Telekom PİLOT başvuruları başlıyor
  on Şubat 28, 2021 at 11:47 am

  Türk Telekom’un girişimlerle iş birliği yaparak müşterilerine yenilikçi ürün ve hizmetler sunmak amacıyla hayata geçirdiği PİLOT’ta 9. dönem başvuruları 1 Mart’ta açılacak. PİLOT programına kabul edilecek ekip sayısı 20’ye yükselirken, girişimlere verilecek nakit destek 200 bin TL olarak belirlendi

 • Türksat 5A’ya yerli ve milli sigorta
  on Şubat 28, 2021 at 9:06 am

  Türksat AŞ Genel Müdürü Ertok, kullanımdaki uyduların üretim sözleşmesi kapsamında sigortalı olduklarını belirterek, “Sigorta süresi bittiğinde, yerli ve milli sigorta şirketimiz vasıtasıyla sigortalanma sürecini devam ettireceğiz.” dedi.

 • ‘KOBİ’lere ücretsiz danışmanlık vereceğiz’
  on Şubat 27, 2021 at 6:13 am

  Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, esnaf ve KOBİ’lere ücretsiz Dijital Pazarlama Danışmanlığı sunarak, pandemide kaybettikleri müşteri ve gelir potansiyelini geri kazanmalarına katkıda bulunmak istediklerini söyledi. Tüm kanallarda dijitalleşmeye odaklandıklarını vurgulayan Aksoy, süpermarket servisini ‘dijital alışveriş merkezine’ dönüştürmeyi ve buradaki deneyimlerini diğer ülkelere ihraç etmeyi hedeflediklerini belirtti

 • Türkiye’de mağaza sayısı 100’ü geçecek
  on Şubat 26, 2021 at 1:50 pm

  Türkiye’deki ilk Mi Store yatırımını 2018 yılında yapan Xiaomi’nin yeni mağazaları Adana ve Gebze’de hizmete girdi. Şu ana 23 şehirde 47 Mi Store’u bulunan Xiaomi’nin Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı İrfan Öztürk, 2021 yılında Türkiye’deki mağaza sayılarını 100’ün üzerine çıkaracaklarını söyledi.